Оцет в сироп для бджіл: кілька фактів про кислих підгодівлі

У холодну пору року бджоли потребують додаткового харчування і найчастіше з цією метою пасічники використовують цукровий сироп. Приготування цього харчування не викликає складнощів - потрібно звичайна вода, цукор і деякі добавки, які бджолярі підбирають за своїм бажанням. Нерідко готують сироп для бджіл з оцтом, створюючи, таким чином, прикорм, збагачений вітаміном С і максимально корисний для комах.

Оцет в цукровий сироп: навіщо потрібна кислота в кормі для бджіл

Яблучний оцет, який додається в сироп для прикорму бджіл , робить харчування більш ефективним і корисним. Додавання кислого інгредієнта дозволяє інвертувати цукор, що доводиться до вподоби бджолам - таку їжу з'їдають швидко і з задоволенням. Яблучний оцет в кормі для бджіл допомагає накопичувати на тілі комах жир, знижувати обсяги їжі, що з'їдається, адже насичення відбувається швидше. При цьому збільшується розплід.

Як приготувати прикорм

Створення простого цукрового сиропу на увазі розчинення в рідині цукру в рівних пропорціях або в співвідношенні, коли води більше, ніж цукру, в 2 рази. Якщо ви хочете приготувати сироп для бджіл з використанням яблучного оцту , то візьміть інгредієнти в певній кількості. Скільки потрібно яблучного оцту додати в сироп для бджіл :

  • 10 кг цукру;
  • 4 мл оцту;
  • 10-20 л води.

Яблучний оцет вливають в сироп для бджіл тільки тоді, коли цукор повністю розчиниться в рідині. Перед додаванням оцту дочекайтеся, щоб сироп охолов до 40 градусів Цельсія.

Скільки оцту додавати при приготуванні в сироп для бджіл

Щоб взимку і холодної восени бджоли не відчували нестачі в харчуванні бджолярі готують різні варіанти підгодівлі. Звичайна суміш з цукру і води має нейтральний Ph, але для того, щоб вона працювала, необхідно підвищити її кислотність. У природі харчування, що використовується бджолами у вулику, ферментовані, завдяки чому стає кислим.

Скільки яблучного оцту долити в сироп, який використовується для годування бджіл ? Досвід показує, що найкращі результати прикорму показує використання співвідношення 4 мл оцту на 10 кг цукру. Можна варіювати кількість готується суміші в залежності від потреб пасіки з урахуванням даної пропорції.

Скільки вигоди можна отримати, якщо додавати яблучний оцет в сироп для харчування бджіл

Використання взимку прикорму з яблучним оцтом дозволяє збільшити розплід комах на 10% в порівнянні з розплодом від комах, що харчуються простим цукровим сиропом без добавок. До того ж, вже готова кисле середовище дозволяє скоротити енерговитрати бджіл на підготовку і перетворення харчування.

Крім оцту в сироп для підгодівлі бджіл узимку можна додавати ефірне масло чебрецю, часник, перець, хвою, полин. Яблучний оцет можна замінити лимонною кислотою. У цьому випадку необхідно використовувати 7 г засобу на 3,5 кг цукру і 3 л води. Наявність кислоти в сиропі допомагає розщепити отримати глюкозу, яка набагато простіше і швидше засвоюються пчелками.

Рейтинг
Рекомендовані товари
Підписка на новини!