Пилок бджолиний: корисні властивості та застосування

Коли бджоли збирають нектар з рослин заради харчування, вони попутно запилюють їх, а частина пилку прикріплюється до волосся їх тіла. Вони цей пилок дбайливо несуть на собі до вулика, де, завдяки пристроям для збору пилку, встановленим пасічниками, вони його роняють до спеціальної ємності для збору. Потім пилок сушиться від вологи та пропонується споживачам.

Застосування пилку бджолиного є активним в косметології (у т.ч. як основи для шампунів), медицині та дієтології за рахунок високого вмісту в ньому корисних речовин. То чим корисний пилок бджолиний?

 

Пилок бджолиний: властивості та склад

Пилку бджіл користь визначається складом цього продукту бджільництва:

 

 1. 24% білків;
 2. 2,5% мінеральних речовин;
 3. 0,5% молочної кислоти;
 4. 3,3% жирів;
 5. 18% цукру;
 6. Вітаміни;
 7. Мікроелементи;
 8. Макроелементи.

 

 Пчелиная пыльца - Holistic Way For Life

Перелік конкретних речовин, що містяться в пилку:

{C}·         калій;

{C}·         залізо;

{C}·         мідь;

{C}·         кобальт;

{C}·         кальцій;

{C}·         фосфор;

{C}·         йод;

{C}·         хром;

{C}·         марганець;

{C}·         цинк;

{C}·         магній;

{C}·         каротиноїди (вітамін А);

{C}·         вітаміни груп В, Е, С, D, Р, РР, К;

{C}·         фітогормони;

{C}·         речовини, що мають антибактеріальну дію;

{C}·         фенольні сполуки.

 

Властивості пилку ведуть до таких дій на здоров’я людини:

 

 • протисклеротична;
 • протизапальна;
 • капілярно зміцнювальна;
 • антиоксидантна;
 • сечогінна;
 • жовчогінна;
 • протипухлинна;
 • зниження рівня «поганого» холестерину;
 • зміцнення та відновлення, підвищення захисного рівня імунітету;
 • поліпшення метаболізму в цілому та поліпшення засвоєння окремих поживних елементів організмом.

 

 

Користь пилку безпосередньо пов’язана з зазначеними вище діями, та активно застосовується обома статями людей. Так, бджолиний пилок для жінок застосовується, щоб полегшити симптоми менопаузи, нормалізувати гормональний фон у будь-якому віці, допомогти в боротьбі зі стресом та зменшити дратівливість. Також сила користі пилку в тому, що він здатний нормалізувати кров’яний тиск та зробити сон більш рівним.

 

Як приймати пилок

Немає чітких, за принципом медикаментозних, показань, як приймати пилок правильно. Хтось робить це за 1 раз, а хтось розтягує на 2-4 прийоми на добу. Можна це робити вранці, ввечері, в обід – як буде сприймати його ваш організм. «ВашаПасіка» гадає, що оптимальним вважається необхідність приймати пилок не на порожній шлунок, тобто, після їжі чи з їжею в якості БАД. Прекрасне поєднання у пилку з йогуртами, кашами з солодощами, мюслями та сиром, якщо ви вирішили приймати його з їжею. У разі прийому з питвом, можна розчинити його у соку, але врахуйте, що смак напою від цього зміниться. Пилок у вигляді капсул просто запивають водою.

Якщо прийом здійснюється окремо, то можна просто взяти деяку кількість пилку до рота та розсмоктувати. Слід зазначити, що у нього досить специфічний смак, який може припасти до душі не всім: це поєднання гарбуза та меду, причому обидві ці частини будуть завжди активно присутні незалежно від того, який пилок ви вживаєте (з яких рослин).

Для оптимального ефекту приймати варто по 1-2 чайні ложки на добу дорослій людині, у 2 рази менше дітям у віці до 13 років, а підліткам рекомендовано 0,5-1,5 ч. л. на день. Маленьким діткам до 3 років його прийом не показаний, бо може нашкодити. Якщо дитина відмовляється від прийому пилку, то можна його не давати (принаймні, до тих пір, поки він не здасться дитині їстівним).

 

Рекомендації щодо застосування та протипоказання

Пилок є активно діючою речовиною, яка заряджає організм енергією та бадьорістю, а тому прийом перед сном не рекомендується. Також при прийнятті надмірно великої кількості (особливо, на голодний шлунок) можуть виникнути неприємні відчуття в животі, такі як різь та біль.

Утримайтеся від прийому в наступних випадках:

 

 1. Хронічні захворювання печінки (метаболізація пилку відбувається печінкою);
 2. Індивідуальна непереносимість компонентів пилку та алергія на медові продукти, в т.ч., алергія на сам пилок;
 3. Зважаючи на високий вміст цукру (нехай натурального, але все ж таки), дуже обережно слід приймати тим людям, що страждають від діабету чи зовсім утриматися від прийому;
 4. Жінкам в період вагітності та лактації дана субстанція може як допомагати, так й чинити негативний вплив, тому обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем перед початком прийому пилку.

 

 

 

Пилок не є продуктом, який показаний до їжі кожен день. Після 30-денного курсу прийому слід зробити перерву на 2-3 місяці, щоб запобігти звиканню організму, а також простежити за реакцією.

Рейтинг
Рекомендовані товари
Підписка на новини!