Бджола Бакфаст: характеристики бджоли виду Бакфаст

Бджола Бакфаст - результат більш ніж 50 років ретельної селекції, спрямованої на отримання доброзичливих і продуктивних комах з невисокою схильністю до роїння. Одна з особливостей породи - висока фертильність матки і збереження даної функції протягом всього життя "цариці бджіл". Бакфастська бджола - це більш ніж 10 різновидів породи, що мають як відмінні, так і схожі характеристики. Бджолярі виділяють лише один суттєвий недолік породи - низьку морозостійкість комах, що робить неможливим розведення таких бджіл в регіонах з холодним кліматом.

Популярність у пасічників бакфастські бджоли отримали завдяки поєднанню цілого ряду позитивних характеристик, серед яких:

  • невибагливість;

  • висока продуктивність;

  • стійкість до хвороб;

  • дружелюбність.

В описі породи комах Бакфаст ви не знайдете великої кількості характерних ознак, що відрізняють даних особин від представників інших різновидів. Але візуальні відмінності, все ж, є.

Характеристики Бакфаст

Бджоли Бакфаст стали результатом схрещування англійських медоносів і італійської породи бджіл з високою продуктивністю. Гібриди отримали кращі риси прабатьків і селекціонери продовжили роботу над удосконаленням характеристик особин, в результаті отримавши бджіл, стійких до великого спектру хвороб. При схрещуванні гібридів використовувалися грецькі бджоли, не схильні до утворення роїв і з миролюбним характером, а також македонські, турецькі та єгипетські породи, завдяки чому селекціонерам вдалося отримати одну з найкращих порід бджіл в світі.

Якщо говорити про опис бджіл Бакфаст, то варто згадати цілий ряд переваг нового покоління медоносів. До них можна віднести відсутність агресії, привабливий зовнішній вигляд, хорошу виживаність при сприятливих зовнішніх умовах. Проблему низької морозостійкості вирішують шляхом створення якісних бджоляників для зимівлі. Такий підхід дозволяє провести зиму з мінімальними втратами навіть у північних широтах, де температура в холодну пору року знижується досить сильно.

Опис породи Бакфаст, маток і робочих бджіл, характеристики і особливості

  • тіло бджоли має забарвлення від сірого до коричневого;

  • ніжки бджіл контрастно-чорного кольору;

  • крила комах світло-коричневі;

  • тільце вузьке і витягнуте, рясно вкрите пушком;

  • хоботок середньої довжини;

  • вага однієї особини середня, для робочої бджоли варіюється в межах 115 г, для матки - до 195 г (під час відкладання яєць до 215 г).

Є відмінні риси і в поведінці сім'ї. Збирати нектар Бакфаст воліють у вологу погоду, зберігають працездатність в холодному кліматі, пізньої осінню. Практично при будь-яких умовах бджоли забезпечують хороший взяток, при цьому прополісу приносять значно менше, ніж представники інших порід. Користь бджіл Бакфаст проявляється і в відмінному розплоді, який не рекомендується обмежувати. Вивід розплоду відбувається раніше, ніж у інших порід (на 19-20 день). Навесні бджоли радують раннім вильотом і здатністю переміщатися на великі відстані. Відмінний нюх дозволяє їм уже з перших днів збирати хороший урожай.

Комахи дуже охайні, мають миролюбний характер, акуратно заповнюють стільники, проводять самостійну чистку вуликів, завдяки чому істотно спрощується робота на пасіці і знижується потреба в догляді. Утримання Бакфаст приносить задоволення бджолярам, ​​оглядати вулики можна практично без захисту, комахи не нападають і не виявляють агресії.

Бакфаст відмінно переносять вологий клімат, нарощують продуктивність при кочівлі.

Що важливо знати при виборі даної породи для розведення? Бджолярам необхідно ретельно боротися за чистоту лінії, адже при відсутності селекції вже в другому-третьому поколінні бакфастські бджоли втрачають ознаки виду, обрітають агресивність, змінюють забарвлення.

Рейтинг
Рекомендовані товари
Підписка на новини!