Особливості вибору костюма бджоляра

При роботі з пасікою пасічнику необхідно захищатися від укусів комах. Жодна різновид бджіл НЕ буде мирно кружляти навколо пасічника, що не досаждая йому укусами, тому бджолярі носять захисні костюми.

У нашому магазині ВашаПасіка ви знайдете широкий асортимент товарів для пасічників.

 

Комбинезон с шапкой-маской на голову - лучшая защита пасечника по доступной цене, все о покупке костюма пчеловода с сеткой

 

Костюм бджоляра: який краще?

Варіантів вироблених захисних костюмів - маса, але головних різновидів всього дві: або цілісний костюм-комбінезон, або куртка + штани. Маска з каскою може бути частиною комбінезона або продаватися окремо. Давайте розглянемо їх відмінності і особливості.

 

 • Цілісний комбінезон

Комбінезони випускаються з щільних натуральних тканин (льон або бавовна), щоб закривати тіло повністю. На кінцях манжет на рукавах і штанин на ногах обов'язково передбачаються стягують гумки, щоб не допустити потрапляння комах всередину.

Якщо до комбінезону додається маска з каскою, то вони, як правило, з'єднуються з костюмом блискавкою, липучками або їх комбінацією.

Комбінезон застібається найчастіше на блискавку - це оптимальний за швидкістю одягання і зняття варіант, який повністю захищає від проникнення бджіл під нього. Крім того, на найкращих костюмах для бджоляра передбачений захист блискавки додатковим відрізом тканини, щоб комахи не могли вжалити через блискавку.

 • Куртка + штани

Куртка внизу захищена від проникнення комах стягивающей гумкою. Надівається поверх штанів. Штани так само на гумці на поясі і внизу. Куртка може бути на блискавці або бути цілісною, що надівається через голову. Другий варіант може бути дешевше і більш довговічним.

Вибір комбінезона або комплекту куртки зі штанами багато в чому обумовлений особистими уподобаннями по комплектації, наявними асортиментом на ринку і ціною. Принципових відмінностей між ними за захисними властивостями немає.

 

 • Каска та маска

 

Можуть бути суміщені або продаватися окремо. Конструктивно маска надівається на каску / капелюх. Остання виготовлена ​​з жорсткої тканини або пробки, даючи каркас жорсткості кріплення маски. Маска може давати кут огляду від 360 ° до 180 ° і мати м'яку або жорстку сітку. За формою маски бувають каркасні (рамка утримує сітку перед обличчям пасічника, а тканину надіта на головний убір) або безкаркасні (сітка натягнута або нашита на каску). У продажу ви можете знайти численні варіації фасонів цих виробів.

 

 • Рукавиці

 

Без рукавиць працювати складно (але деякі бджолярі так роблять, не боячись укусів на руках). Матеріал рукавиць - дуже щільна тканина, шкіра, шкірозамінник або прогумована тканина.

Комбінезон з шапкою-маскою на голову - кращий захист пасічника за доступною ціною, все про покупку костюма бджоляра з сіткою

 

Як вибрати костюм бджоляра?

Який костюм бджоляра вибирати краще? Підбирати потрібно на 1 або кілька розмірів більше, оскільки часто він надівається поверх повсякденного одягу - в холодну або жарку погоду. Крім того, свобода всередині спецодягу забезпечує ряд додаткових переваг:

 

 

 1. Бджоли не можуть вжалити через одяг, якщо вона буде відносно далеко від шкіри пасічника (так як деякі бджоли можуть жалити навіть через щільну тканину);
 2. Забезпечується натуральна вентиляція в жарку погоду. Деякі моделі спецодягу передбачають сіткові відділи-кишені на блискавці пахвами і на спині - для додаткової вентиляції при збереженні високого ступеня захисту;
 3. Тканину теж має значення. З якої тканини краще вибирати костюм для бджоляра? Якщо ви не боїтеся спітніти, то можете розглядати повністю або частково синтетичну тканину, тому як майже всі моделі з натуральної тканини не захищають від опадів (іноді доводиться працювати в дощ), випадкової іскри (яка може потрапити на одяг при викурюванні бджіл) або якщо ви хочете отримати підвищену стійкість від прокусування. Більшість моделей спецодягу для пасічників створюється з щільного льону або бавовни.

 

 

Додаткові поради

Ці комахи не люблять сторонніх і агресивних запахів (піт, алкоголь, лакофарбові суміші, нікотин), а тому можуть більш агресивно захищати свій вулик, ніж в їх відсутність.

Уникайте ворсистих тканин (зокрема, вовни), оскільки бджоли, заплутуючись з них своїми лапками, стають більш агресивними.

Як вибрати костюм бджоляра за додатковими критеріями? Приміряйте його перед покупкою, переконайтеся, що він вам впору по зростанню і обсягом, в ньому вам комфортно рухатися. Перевірте, чи не лазівок для проникнення комах. Це можуть бути:

 

 1. Стики блискавок, що не прилягають один до одного;
 2. Проміжки між кутами коміра куртки і нахлёстивающейся на неї маски;
 3. Ослаблені гумки, що стягують краю одягу.

 

Рейтинг
Рекомендовані товари
Підписка на новини!