Ловля бджолиного рою

 Процес роїння грає важливу роль в розмноженні та здоров’ї всієї бджолиної сім’ї. Це відбувається, коли плідна матка з частиною робочих бджіл залишає свій будинок та поспішає знайти інший для створення майбутнього потомства. Якщо у вулику залишилася значна кількість комах, то, можливо, в цьому році сім’я покине вулик. Якщо ви зможете зловити бджіл, та все пройде вдало, то під час медозбору ви отримаєте більшу кількість врожаю.

Для цього вам необхідно знати, як ловити рій бджіл. То як зловити бджіл? Розглянемо!

Як спіймати рій?

Бджільництво та ловля рою– процес досить захоплюючий. Існують два варіанти, як зловити рій бджіл: за допомогою приманки та в порожній вулик. Цей процес приносить користь не тільки пасічникові, але й самим бджолам. Під час вильоту багато бджіл гинуть, так й не встигнувши знайти нове житло. В такому випадку ви не тільки піклуєтеся про кількість майбутнього врожаю, але й рятуєте комахам життя. Як показує практика, найефективніший спосіб вилову бджіл здійснюється за допомогою «пастки». Ймовірність ефективного вилову бджіл залежить від обраного вами способу.

Як ловити бджіл за допомогою пастки?

  1. Перше, що варто зробити, – це знайти затишне дерево в тінистій місцевості. Краще вибирати не кущ, а саме дерево та постаратися, щоб місце знаходилося далеко від дороги та було приховано від сторонніх очей.
  2. Заздалегідь підготуйте дерев’яний ящик з рамками для стільників. Його можна не тільки зробити самому, але й купити готовий.
  3. Потім пастку варто надійно закріпити на дереві за допомогою дроту чи мотузки, щоб вона могла витримати сильні пориви вітру.
  4. Після закріплення пастки кілька разів обійдіть дерево, щоб переконатися, що вона добре захована, та сонце на неї не потрапляє.

Як підібрати підходяще місце для встановлення пастки?

Обране вами місце може розташовуватися як у лісі, так й у полі. Якщо це лісове дерево, то розміщуйте пастку на висоті не менше 5-7 метрів заввишки. Це не дозволить хижакам дістатися до неї. Дерево має бути добре розгалужене, щоб створювати тінь та прохолоду. Спіймати бджіл можна не тільки в лісі та полі, а й у власному саду поблизу пасіки. На цю роль ідеально підійдуть фруктові дерева під час цвітіння.

Як спіймати рій в порожній вулик?

Щоб приліт бджіл здійснився, необов’язково встановлювати пастки. Цього можна досягти завдяки порожньому вулику. Для цього необхідно взяти порожній вулик та помістити до нього 6 рамок. Кількість рамок – це особистий вибір бджоляра, але варто взяти до уваги деякі фактори. Якщо встановити занадто багато рамок, то у вулику поселиться лише невелика сім’я, а якщо рамок буде мало, то комахи просто не заселяться до нього.

Стінка будиночку, як й пастки, повинна вабити бджіл запахом та мати бджолину енергетику. Для цього варто використовувати рамки та вулики, що пахнуть медом. Якщо покласти в будиночок насіння меліси чи її сухе листя, шансів не заселитися в будинок у бджіл майже не залишиться.

Існує ще один спосіб відлову бджолиного рою, який встиг вилетіти з дому та сів на гілки дерев. Для цього вам знадобиться роєловня, пульверизатор з водою, порожній вулик, сходи та жердина з гаком. Зачепивши роєловню за гілки, ви струшуєте бджіл до неї, попередньо окропивши їх водою. При трясці має впасти якомога більше комах, так як якщо вдасться зловити матку, то інші бджоли підуть за нею.

Експерти компанії "Ваша Пасіка" радять: заздалегідь розмістити пастку для лову бджіл, так як розвідниці починають шукати новий будинок за півмісяця до роїння. Досліджуючи сушу, вони повинні знайти підготовлений вами будинок та заселитися до нього. Від цього збільшиться чисельність комах на вашій пасіці, й ви отримаєте більшу кількість свіжого меду.

Рейтинг
Рекомендовані товари
Підписка на новини!