Годівниця для бджіл своїми руками

Годівниця для бджіл – це необхідне пристосування, без якого не обійтися жодному пасічникові. Сьогодні багато бджолярів цікавляться, як зробити годівницю для бджіл своїми руками. Годівниця для бджіл саморобна – не тільки можливість заощадити гроші, але й здатність зробити ідеальну годівницю для трудівниць-комах, яка підійде саме вам.

Саморобні годівниці для бджіл: види

Існує кілька видів годівниць для бджіл: Стельовий тип. Всі стельові годівниці для бджіл своїми руками виконуються у вигляді ємностей прямокутної форми, всередині яких передбачені вертикально розташовані перегородки. Конструкція відрізняється простотою та зручністю експлуатації. За рахунок її особливостей комахи не тонуть в солодкому сиропі. Бджоли забезпечують природний обігрів, завдяки чому корм не застигає. Витрату/швидкість споживання підгодівлі можна легко контролювати. При виготовленні такого типу годівниці самостійно потрібно встановити холстик. У ньому потрібно зробити невеликий надріз, щоб комахи могли безперешкодно потрапляти всередину. Ємність прикривається подушкою/склом. Для поповнення запасів підгодівлі досить відсунути скло. Зовнішній тип. Така конструкція є практичною. До її складу входить щільний ящик, прикріплений до задньої стінки бджолиного вулика. Кришка кріпиться на петлі. У задній частині ящика передбачено отвір, що дозволяє комахам вільно потрапляти всередину. Підгодівлю наливають в миску, яка розташовується в ящику годівниці. Щоб бджоли не тонули в мисці з підгодівлею, поверх миски кладеться пліт. Єдиним недоліком такого типу годівниць є той факт, що підгодівля в них швидко застигає. Рамковий тип. Рамкову годівницю для бджіл своїми руками встановлюють на спеціальні виступи, які розташовуються на верхніх планках. Довжина та висота цієї годівниці для підгодівлі бджіл повністю збігаються з рамою. Ширина годівниці трохи більша. У конструкції є спеціальна воронка, через яку заливається підгодівля (наприклад, цукровий сироп). Усередині передбачена решітка, завдяки якій виключаються ризики того, що комахи можуть потонути. Надрамковий тип. Будь-яка надрамкова годівниця своїми руками характеризується тим, що монтується над рамами. В результаті її конструкція загороджує гніздо. В процесі підгодівлі комахи не мають можливості вилітати. У конструкції передбачені кілька відділів, які призначені для проходу комах та для розміщення підгодівлі (солодкого сиропу). Скляні. Якщо не бажаєте довго ламати голову над тим, як зробити годівниці для бджілок, візьміть звичайні скляні банки. Їх можна застосовувати й в якості стельових поїлок для бджіл своїми руками.

Як зробити годівниці для бджілок своїми руками з пляшки?

Використання пластикової пляшки – це найбільш простий та бюджетний варіант створення годівниці власноруч, що не займає багато часу. Для цих цілей рекомендується вибирати пляшки темного кольору об’ємом 2 літри. Процес виготовлення включає наступні етапи: Виконати в пляшці отвори 1,5 мм (наприклад, за допомогою підігрітого цвяха чи шила). Чим більше отворів ви зробите, тим швидше комахи зможуть забирати корм. Таким чином, можна регулювати споживання сиропу. Перед наповненням отвори потрібно повністю заклеїти скотчем. У стелі вулика проробляються отвори, в які згодом буде поміщена пляшка в горизонтальному положенні (отвори можна зробити за допомогою стамески чи просто покласти пляшку на самі стільники, але тоді бджоли будуть забудовувати стільники поруч з пляшкою). Скотч необхідно зняти, повністю відкривши отвори. На відміну від внутрішньо-вуликової годівниці своїми руками годівницю, виконану з пляшки, можна легко помити та виготовити. Конструкція не вимагає особливих навичок та значних зусиль. Перевагами є можливість регулювання споживання сиропу й можливість встановлення на вулики з низькою стелею.

Годівниця для бджіл з консервної банки

Ще один спрощений варіант з підручних засобів: промийте та висушіть банку; налийте підгодівлю (розведений мед/сироп); накрийте х/б тканиною/марлею в кілька шарів; матеріал закріпіть за допомогою гумки; розмістіть конструкцію над гніздом комах вище рам, перегорнувши її догори ногами. Для кращого доступу до їжі її можна підняти, використовуючи бруски. В цьому випадку залишайте невеликі зазори. всередину конструкції можна покласти мох, а наверху годівниці розташувати дерев’яні палки, щоб комахам було комфортно діставати вміст. Ці годівниці мають ряд переваг. Так, їжа в них довго не застигає та їх можна багаторазово використовувати, що продовжує термін служби. Для повторного застосування прокип’ятіть банку в воді.

Годівниця зі шматка пінопласту

Виготовити таку конструкцію зможе й пасічник-аматор: Підберіть конічну пластмасову ємність діаметром 20 сантиметрів; Виріжте зі шматку пінопласту диск товщиною 30 мм відповідно до отвору обраної ємності; Проплавте борозни по 5 мм на зовнішній частині диска (перпендикулярно); Обладнайте отвори в центральній частині (по 7 мм) та з боків диску (4 шт. по 5 мм); Для зміцнення конструкції між пінопластовим диском та дном ємності поставте розпірку (наприклад, візьміть пластикову пляшку з обрізаним денцем та горлом; по краях повинні бути пази для подачі їжі та повітря); Обладнайте фільтр (використовуйте, наприклад, ситець чи іншу тканину, закріпивши її гумкою). Після цього помістіть підгодівлю в годівницю, поставте її над листом рейки, перегорнувши догори дном. Рідкий сироп повинен протікати через тканину в невеликій кількості (приблизно 1 ст. ложка).

Рейтинг
Рекомендовані товари
Підписка на новини!