Який краще вибрати розмір бджолиної рамки?

Бджолина рамка – важливий інструмент кожного бджоляра. Від розміру бджолиних рамок буде залежати комфортне перебування бджіл в будиночку, а значить, й кількість отриманого врожаю. Правильний розмір бджолиної рамки забезпечує її простоту у використанні та показує високу ефективність роботи при відкачці меду. Як правильно підібрати розміри рамокдля бджіл, та як за розміром відрізняється українська рамка длябджіл, ми дізнаємося з цієї статті.

Що таке рамка для меду?

 За своїм розташуванням рамки поділяються на два види: горизонтальні (або їх ще називають лежаки) та вертикальні. Від кількості рамок в гнізді залежить обсяг вулика. Кількість рамок в одному вулику залежить від уподобань бджоляра та зазвичай кратна чотирьом, але може бути іншою. Важливо, щоб рамка потрапила в поперечний переріз вулика та добре фіксувалася там. Для цього вам необхідно знати точні розміри виробів для формування майбутніх стільників. Зверніть увагу на просвіт, який повинен обов’язково залишатися між рамками.


 

Яка за розміром мусить бути рамка для бджолиного вулика?

Рамка складається з наступних деталей:

  • Верхня рейка. Повинна мати довжину 47 см для її легкої фіксації в пазах основної конструкції. Товщина її бруска з виступами може варіюватися від 1 до 2,5 см в залежності від особистих побажань пасічника. Ідеальним вважається розмір 1,8-1,9 см, але це за бажанням. Досвідчені бджолярі заявляють, що від ширини рейок залежить можливість вільної побудови бджолами стільників.
  • Бічна рейка. Її висота повинна прямо залежати від відстані між верхньою та нижньою рейкою. Ширина планки становить мінімум 1 см, а товщина – 2,5 см. Якщо зробити товщину менше, може з’явитися маса незручностей під час натягування дроту на рамку.
  • Нижня рейка виготовляється з урахуванням особистих переваг власника пасіки та зазвичай становить 1,5 см при товщині не менше 0,8 см.

Вимоги для створення бджолиної рамки для кожного виду

Чітко прописані вимоги такі:

  1. Розмір української рамки для бджіл – 30 на 43,5 см;
  2. Магазинна напіврамка – 43,5 на 14,5 см;
  3. Даданівська – 43,5 на 30 см.

Фахівці компанії “Ваша Пасіка” стверджують що, правильний підхід до вибору інвентарю для бджільництва служитиме запорукою успішної справи. На основі цих цифр були затверджені ДСТУ. Саме їх й варто брати за основу при виборі рамки.

Рейтинг
Рекомендовані товари
Підписка на новини!