Як стати бджолярем

Бджільництво – затребувана галузь, яка, при збігу кількох важливих факторів, може стати джерелом гарного доходу. Як стати хорошим бджолярем? Найпростіший і ефективний шлях до добробуту – почати роботу на кочовій пасіці.

Чому слід вибрати саме кочову пасіку, а не господарство, що має постійне місце дислокації? Все дуже легко пояснюється. Навіть без урахування екологічної обстановки, що постійно погіршується, місць, придатних для розвитку гарної стаціонарної пасіки, дуже мало. Необхідне постійне джерело взятку на весь період медозбору. Як багато навколо вас місць, відповідних найпростішим вимогам – відсутність водойм, площа в середньому 7 км, засаджена акцією, плодовими і ягідними деревами, конюшиною, гречкою, липою, пустирі, узгір’я, квітучі до глибокої осені?

Кочуючі пасіки простіші в організації, адже для отримання хорошого взятку, а, отже, великого обсягу меду і високого доходу, немає потреби шукати одне ідеальне місце, ще не зайняте іншим пасічником. Як стати починаючим, але вже успішним бджолярем? Знайдіть людину, яка зможе поділитися з вами знаннями про життя бджіл, нюансами роботи з комахами, не тільки теорією, а й практикою. Оптимальний вибір – кочуюча індивідуальна пасіка, адже на великих промислових бджільницьких підприємствах можна розраховувати на зарплату, але навряд чи – на знання і прагнення «вчителя» поділитися своїм досвідом.

Як стати дійсно хорошим бджолярем, з чого почати свій шлях і на які характеристики, риси характеру, особливості звертати увагу? У цій справі важливі не тільки прагнення до пізнання і освоєння нових навичок, а й зв’язок з природою, вміння її відчувати на інтуїтивному рівні, утворювати злиття з нею як з зверхорганізмом (яким і є, по суті, мурашники і бджолосім'ї). Для бджолярів неприпустимі шкідливі звички – запах диму від куріння викликає агресію у бджіл, а вживання стопочки алкоголю для підняття духу може стати причиною втрати пильності, концентрації і обережності, без яких на пасіку краще не виходити.

Як стати бджолярем, якщо починати доводиться з нуля?

Насправді достатньо лише бажання працювати і пізнавати дивовижний бджолиний світ. Немає необхідності в глибоких знаннях біології – досить основ зоологічної теорії і ботаніки.

Які якості важливі для того, хто шукає відповідь на питання: «як стати успішним бджолярем»? Уміння проводити спостереження і порівнювати отримані знання з теорією, енергійність, фізична витривалість (на пасіці доводиться проводити багато часу і виконувати широкий спектр робіт, в тому числі пов’язаних з підняттям і переміщенням тяжкості). Головне – позитивний настрій і бажання. Якщо його немає, навряд чи у вас вийде знайти себе в пасічному господарстві.

Якщо самому стати господарем пасіки, чи обов’язково вчитися у бджолярів? Якщо ваша мета – ведення успішного бізнесу, де ви будете займатися лише адміністративною роботою, можна виключити польове навчання. Але знання теорії бджільництва, безумовно, будуть потрібні, адже хороший менеджер той, хто знає, чим і як він керує.

Читайте статті, книги, дізнавайтеся різницю між різними видами інвентарю та обладнання. Пасіка – це не тільки бджоли. Це величезний механізм, який повинен працювати пов’язано і гармонійно. Налагодити цю роботу може тільки та людина, яка знає, наскільки важливі нюанси і деталі у справі отримання хорошого медозбору.

Рейтинг
Рекомендовані товари
Підписка на новини!