Як розтопити воскові свічки

Свічки – популярний інтер’єрний елемент. Їх використовують для декору, вони допомагають створити тематичні прикраси, створюють романтичний настрій. Свічка може мати будь-яку форму і розмір, бути натурального кольору, пофарбована або прикрашена декоративними елементами. Чи можна виготовити свічку самостійно, вдома, з підручних матеріалів, своїми руками? Такий хендмейд стане цікавим предметом для оформлення приміщень.

Складність виготовлення свічок полягає в декількох моментах – необхідно зробити якісний гніт і знати, як правильно розтопити віск, скільки його необхідно і як використовувати його для виробництва свічки. Від цих факторів багато в чому залежить, як довго і наскільки якісно буде горіти ваша свічка.

Про що слід пам’ятати? Чим більше ниток виберете при виготовленні свічки, тим товщою вона буде.

Як розтопити віск свічки

Для створення свічок найпростіше використовувати віск з готових виробів, які можна купити в будь-якому магазині, або ж сировину, придбану в крамницях апіпродуктів. У будь-якому випадку спочатку важливо дізнатися, як розтопити парафін, щоб в подальшому його було зручно використовувати для створення свічки.

Використовуйте пароварку. При її відсутності можна замінити пристрій звичайною електричною піччю або духовкою. Не можна топити віск у скляному посуді.

Перед тим, як розтопити віск в пароварці або на водяній бані, дізнайтеся, при якій температурі плавитися даний вид продукту. Більшість видів воску топиться при температурі 62-630С.

Підготуйте не тільки миску, а й термометр. Оптимальне рішення – вимірювач температури зі стрижнем зі сталі і шкалою у верхній частині приладу. Їм можна не тільки перевіряти ступінь нагрівання, але і перемішувати суміш в мисочці.

Як розтопити на відкритому вогні воскову свічку? Якщо ви прийняли рішення розплавляти віск на плиті, будьте гранично обережні – віск може спалахнути. Погасити вогонь допоможе сода, а не вода.

Отже, як же найкраще розтопити сировину для воскових свічок? Віск необхідно нагріти, розмістивши його в ємності – мисці, каструлі, кухлі. Проводити процедуру краще всього в пароварці або в електродуховці, але можна скористатися і водяною банею, організованої на плиті. Нагрійте продукт до 62-630 Цельсія і періодично помішуйте стрижнем термометра, паличкою. Слідкуйте за тим, щоб віск не почав пригорати у країв ємності.

Як розтопити свічку в звичайній мікрохвильовці? Інструкція проста – використовуйте відповідну ємність і подрібнений парафін. На високій потужності вам буде потрібно трохи часу – всього кілька хвилин.

Як зробити свічку з парафіну в домашніх умовах

Для створення свічок приготуйте всі необхідні елементи:

  • тримач для натягу гніту;
  • паличка для перемішування воску;
  • кілька гнотів на паперовій або дротяної основі;
  • формочки для свічок;
  • миску, банку від консервів або інший посуд для роботи.

Список можна доповнити ароматизатором, барвником, стеариновим порошком. Для виробництва трьох свічок стандартного розміру вам потрібно 400 грам гранульованої сировини для виготовлення – парафіну. Як форму можна використовувати невеликі вази, склянки для коктейлів або інші судини.

Для приготування свічкової основи помістіть в миску стеариновий порошок і розтопіть його. Додайте до маси барвник і парафін, доведіть суміш до температури 80 градусів Цельсія. Постійно перемішуйте суміш, щоб вона рівномірно розтопилася і змішалася. Додайте ароматизатор або улюблене ефірне масло (достатньо лише кількох крапель).

Гніт занурте в розплавлений віск і висушіть. Можна приступати до виготовлення свічок. Відміряйте необхідну довжину гноту – вона повинна бути трохи більша, ніж розмір свічки (висота формочки). Обв’яжіть один кінець гноту навколо олівця, а другий – проведіть через тримач. Опустіть утримувач на дно посудини і залийте підготовленою свічковий масою. Коли вся форма буде заповнена розмістіть олівець таким чином, щоб гніт був в центрі свічки. Залиште паличку лежати на краях формочки до застигання парафіну. Коли свічка застигне обріжте кінець гноту.

Свічки можна робити і з іншої сировини, наприклад, з гелю. З цього матеріалу можна виготовити оригінальні предмети інтер’єру – свічки з вихорами, веселкою, світінням, у вигляді десертів, феєрверків, пива або капучіно з піною, тераріуми і інші. Вам буде потрібна формочка, гніт, гель, декор. Гель розтоплюють аналогічно воску, доводячи суміш до температури 1000С. Так як структура гелю прозора, декор може розташовуватися всередині неї. Для цього викладайте матеріали в форму шарами – спочатку гель, потім – декор і т.д.

Рейтинг
Рекомендовані товари
Підписка на новини!