Як приготувати сироп для бджіл

Цукровий сироп для бджіл – це рідка, напіврідка чи напівтверда підгодівля для бджіл. Її необхідність обумовлюється наступним:

  • дати енергію ослабленим після зимівлі бджолам до того моменту як вони здійснять перший обліт, для нарощування їх сили;
  • пізньою осінню створити підгодівлю ваших бджіл на зиму цукровим сиропом;
  • потрібно при похолоданні, коли практичне цвітіння садів, лугів та активний взяток закінчилися чи тимчасово перервалися;
  • рекомендовано ослабленим родинам, яким взимку не вистачило кормів через будь-які проблеми із заготівлею чи підгодівлею.

Чим обумовлена ​​необхідність приготувати сироп для бджіл

Сироп є відмінною дозою підгодівлі для безлічі комах з тим, щоб запобігти їх смерті. Навіть сильні сім’ї, не кажучи про ослаблені, можуть загинути, якщо не отримають достатності корму протягом усіх пір року – після зими, при взятку, при підготовці до зимівлі та при, власне, зимівлі.

Частина «жадібних» пасічників відбирає весь мед у своїх комах перед зимівлею, даючи їм тільки цукровий сироп, що неправильно. Інші ж не підгодовують крилатих жовто-смугастих взагалі ніколи, вважаючи, що цукор з водою нічого не дасть комахам. Але правда, як завжди, десь посередині.

Комах треба годувати оптимально – тобто, тоді, коли вони цього потребують. Якщо ви бачите, що конкретна сім’я заготовляє мало меду, незважаючи на медоносну область навколо, та до неї входить мала кількість комах, то в наявності ознаки ослаблення, й підгодівля потрібна. Також це варто робити, якщо ви розраховуєте отримати більше меду за фактом, тобто, щоб поліпшити фінансові показники своєї пасіки. Іноді питання, звичайно ж, вирішується заміною матки на молоду, що буде нести більше яєць (але це вже залежить від конкретної ситуації в цій бджолиній сім’ї).

Якщо ви з якоїсь причини не купуєте вже готовий корм (на ринку популярні такі різновиди: Апіфонда, Апіінверт, BeeCity та інші), то ви повинні знати, як правильно приготувати сироп для бджіл.

Як приготувати гарний сироп для бджіл своїми руками

Рецепти для сиропу для бджіл по весні будуть відрізнятися від тих, що готуються восени. Сироп для підгодівлі ваших бджіл на весні повинен бути більш рідким – коли цукор з водою розчиняються у ваговому співвідношенні 1:1 чи 1:1,5.

Густіші за концентрацією корми – осінні. До них входить не тільки цукор (2 чи 3 частини на 1 частину води), а й часто – мед. Мед є найбільш природним засобом для підгодівлі, так як він на 100% підходить бджолам, та саме його вони заготовляють для себе ж на зиму. Мед та перга – повноцінна їжа. Так як приготувати гарний цукровий сироп для підгодовування бджіл на зиму? Оптимальні пропорції можуть бути такими (мед як база/цукор/вода):

  • 75%/0%/25%;
  • 50%/0%/50%;
  • 50%/25%/25%;
  • 25%/40%/40%.

Як правильно приготувати цукровий сироп для бджіл по осені? В гарному осінньому канді не треба робити склад цукру понад 50%, краще зосередитися на збільшенні кількості меду. Так ви сприятимете тому, що більша кількість комах переживе зиму, не померши.

Сироп для бджіл по весні – які пропорції?

Кожен пасічник повинен мати перед собою таблицю змішування цукру та води, щоб отримувати ту кількість літрів, яка відповідає його потребам та розмірам пасіки. Перш за все, варто відзначити, що 1 кг цукру не відповідає 1 літру. Розчиняючись в 1 літрі води, цукор додає до обсягу 0,6 літра, на виході даючи 1,6 л. Якщо ви корм для своїх бджіл відміряєте кілограмами, вам не потрібні таблиці. Якщо літрами – дивіться нижче, щоб точно знати, як виконати приготування сиропу для бджіл навесні на нашому континенті.

Сироп в літрах 

Пропорції приготування сиропу 

2 х 1 (70%)

1,5 х 1 (60%) 

1 х 1 (50%) 

1 х 1,5 (40%)

кг 

л 

кг 

л 

кг 

л 

кг 

л

1

0,9 

0,5 

0,8 

0,6 

0,6 

0,6 

0,5 

0,7

2

1,8 

0,9 

1,6 

1,1 

1,3 

1,3 

0,9 

1,4

3

2,8 

1,4 

2,4 

1,6 

1,9 

1,9 

1,4 

2,1

4

3,7 

1,8 

3,2 

2,1 

2,5 

2,5 

1,9 

2,8

5

4,6 

2,3 

4,0 

2,7 

3,1 

3,1 

2,3 

3,5

Добре, а як виконати приготування сиропу для ваших бджіл на зиму? Багато адекватних та не примхливих пасічників, які не відбирають увесь мед дочиста у бджіл перед зимівлею, залишають їм 2-3 рамки запасів, повністю наповнених цим продуктом. Інші дають їм медові коржі розбавлені цукром 50/50 чи 25/75. Робити рідкий корм не буде доцільно, оскільки, зважаючи на зниження навколишньої температури, він може замерзнути.

А як можна зробити цукровий сироп для ваших бджіл влітку та чи потрібно це взагалі? Так, якщо взяток малий, літо холодне чи відбулися якісь непередбачені погодні події: град, заморозки, сніг, смерч, ураган й т.і. Як виконати приготування цукрового сиропу бджолам в такому випадку? Можна змішувати цукор та воду (без додавання меду) в пропорціях від 2 частин води на 1 частину цукру до 4 частин цукру на 1 частину води.

Головне пам’ятайте – що вода не може бути якою завгодно! Вона повинна бути чистою та кип’яченою. Для змішування з медом – ще й охолодженою, до температури менше +50°С (щоб мед не пропав). Спеціалісти компанії "Ваша Пасіка" радять: - роблячи заготовки з водою та медом, не робіть більше ніж вам треба на 2-3 дні, щоб суміш не прокисла. Та давайте бджолам охолоджену їжу, не більше +20°С, щоб вони не обпеклися.

Рейтинг
Рекомендовані товари
Підписка на новини!