Як годувати бджіл сиропом

Як забезпечити бджолам достатнє харчування для життя і повноцінного розвитку в зимовий період? У цю пору року комахи не можуть отримувати харчування з природних джерел і витрачають накопичені за теплі сезони запаси. Навесні комахи ростуть, влітку - збирають нектар і пилок, восени - скорочують чисельність і готуються до зимівлі. Запаси на зиму складаються з воску, меду, прополісу - продуктів, які здатні замінити собою пилок в той час року, коли вона недоступна. Бджоляр, збираючи мед з вуликів, позбавляє комах запасів харчування і повинен подбати про те, щоб організувати достатнє годування колонії.

Як годувати бджіл взимку , якщо кількості залишених у вулику продуктів для харчування недостатньо - кращий варіант використовувати сироп, виготовлений з цукру. Така підгодівля дозволяє компенсувати забраний пасічником запас і забезпечити комфортні умови для життя і розмноження бджіл (завдяки рясному харчуванню відбувається стимулювання виводків). Добавка їжі необхідна і при введенні в вулик нової матки, а також - в той час, коли цвітіння медоносних рослин ослаблено (наприклад, ранньою весною).

Як правильно годувати бджіл сиропом

Для приготування рідкого сиропу використовують цукор і воду в пропорції 1: 1 (застосовується для стимулювання виводка) або 2: 1. Воду нагрівайте до температури 50-60 градусів Цельсія і розчиніть в ній кристали цукру. При введенні прикорму використовуйте невелику кількість сиропу - по 200-250 мл рідини в день протягом 10 діб. Густий сироп (в співвідношенні 2 заходи цукру на 1 міру води) використовують пізньої осені при підготовці сім'ї до зимівлі. У суміш можна додавати ефірне масло чебрецю, оцет.

Як годувати бджіл цукровим сиропом і яку краще використовувати годівницю ? Звичайно, не варто наливати сироп безпосередньо в вулик. Для цього використовують невеликі миски або тарілочки, всередину яких поміщені шматочки дерева. Таким чином, сидячи на дерев'яжках, комахи не будуть тонути в сиропі і зможуть легко отримати харчування.

Є ще один спосіб, який показує, як легко годувати взимку бджіл за допомогою сиропу та інших цукрових продуктів. Для цього використовують густі помадки і цукрові коржі - продукти, створені за допомогою великої кількості цукру і добавок. Такий корм обов'язково поміщають всередину вулика, щоб уникнути залучення інших тварин. В крайньому випадку для годівлі бджіл допускається використання чистого гранульованого цукру, шматки якого також поміщаються в вулик.

Як годувати бджіл - головне, підібрати оптимальний обсяг цукрового сиропу або інших продуктів для підгодівлі:

  • невеликий вулик на 5 рамок зі слабкою сім'єю споживе 1,3 кг цукру приблизно за 14 діб;
  • крім цукрового сиропу підгодовуйте бджіл пилком або її замінниками;
  • бджолам необхідна чиста свіжа вода - підберіть для установки вулика таке місце, де є доступ до природних джерел або штучним водоймам.

Щоб знизити споживання корму бджолами в холодну пору року використовуйте вулики з сучасних енергозберігаючих матеріалів, наприклад, пінополістиролу. Такі будиночки теплі, комфортні, допомагають створювати і підтримувати оптимальний мікроклімат для зимівлі і розмноження комах їх життя протягом усіх циклів.

Рейтинг

Рекомендовані статті

..

Рекомендовані товари
Підписка на новини!