Апітерапія: лікування бджолами та бджолиною отрутою

Мед - відомі натуральні ліки від багатьох недуг. Його цілющими властивостями є безліч підтверджень, і вони давно вже не є секретом. А чи знали ви, що не тільки мед має чарівну здатність зцілювати? Не менш корисною для організму є і отрута комах, та інші апіпродукти.

Що таке апітерапія або лікування бджолами?

Апітерапія - лікування, що передбачає застосування продуктів бджільницької діяльності або вплив на певні точки на тілі бджолиною отрутою. Апітоксин має досить складний склад, речовини з якого надають на організм людини помітний позитивний вплив, але основна роль в апітерапії відведена, все ж таки, пептидам - ​​саме вони сприяють усуненню запалень, надають антибактеріальну дію, мають знеболювальну функцію. Апамін надає заспокійливу дію на нервову систему, кардіопептид – незамінний для стабілізації роботи серця та судин. Точки бджолоужаления і дози отрути підбираються суто індивідуально, адже кожної з хвороб є оптимальні зони введення отрути. Та й індивідуальні особливості пацієнта слід враховувати обов'язково. Апітоксінотерапія проводиться курсами, тривалість кожного з яких становить 2-4 тижні.

Корисна терапія: чому

лікуванняЛікування отрутою кориснеє одним з найпопулярніших і найкорисніших застосувань для бджоламибджіл. Ужаленіе - це не просто болючий укус. Це процедура, яка проводиться повністю під контролем спеціаліста та має цілу низку переваг. Бджолина отрута - справжня знахідка для організму:

 • знеболює та усуває запалення;
 • сприяє нормалізації роботи серця;
 • допомагає знизити та нормалізувати артеріальний тиск;
 • працює на підвищення імунітету;
 • сприяє виведенню токсинів;
 • усуває набряки, знімає м'язові спазми;
 • допомагає знизити рівень холестерину;
 • мінімізує ризик утворення тромбів;
 • нормалізує роботу ШКТ;
 • покращує сон, усуває безсоння;
 • омолоджує тіло, шкіру, волосся.

Що лікує апітерапія? Правильно підібрана схема бджолоджування допомагає боротися з такими недугами, як хвороби нервової системи, у тому числі остеохондрози, невралгії, протрузії та грижі, склероз, неврити, хвороба Паркінсона, ДЦП та багато інших. Застосовують укуси бджіл для лікування захворювань дихальних органів, бронхітів, астми, ускладнень плевритів. Допоможе отрута комах впоратися із захворюваннями серцево-судинної системи, ШКТ, сечостатевих органів. Апітерапію призначають при безплідності, аденомі простати, аменореї, простатиті, виразкових хворобах, захворюваннях опорно-рухового апарату, ендокринної системи, шкірного покриву, очей. Грамотне запровадження бджолиної отрути сприяє активації фізіологічних процесів організму, допомагає впливати безпосередньо причину захворювання, а чи не усувати симптоми. 

Апитерапия: лечение пчелами и пчелиным ядом

У яких випадках лікування бджолами протипоказане? Не можна використовувати бджолину отруту при вагітності та в процесі грудного вигодовування дитини, при туберкульозі, непереносимості апітоксину, поганої згортання крові. Не призначають бджолоуживлення та дітям віком до 5 років. Перед будь-яким застосуванням отрути необхідно проконсультуватися з лікарем, адже дія апітоксину на організм досить серйозна і відчутна.

Методи постановки бджіл при апітерапії

Сеанс бджолоужаления необхідно починати з перевірки реакції організму на отруту. З цією метою апітерапевт вводить в організм отруту однієї комахи на невеликий час. На наступний день час дії збільшується до хвилини. За відсутності алергічної реакції можна розпочинати лікування.

Після визначення оптимальної схеми дії сеанси проводяться щодня, причому ділянки укусів постійно змінюються. Пацієнт щоразу отримує певну дозу бджолиної отрути. Його обсяг поступово зростає. Так, якщо на початку курсу використовувався отрута однієї бджоли, то до його завершення кількість укусів може досягати 30. Всі ділянки шкіри перед введенням токсину ретельно знезаражуються без використання спиртовмісних засобів (можна застосовувати мильний розчин). Бджола захоплюється пінцетом і прикладається до місця дії. Після введення отрути комаху видаляють. Місце укусування слід обробити медичним вазеліном. Після сеансу рекомендується невеликий період спокою.

На які ділянки тіла можна накладати бджіл при апітерапії

При виборі точок впливу апітерапевт насамперед враховує специфіку захворювання та його індивідуальні особливості. При варикозному розширенні вен основною зоною роботи є ноги пацієнта. При лікуванні радикулітів бджіл встановлюють найболючіші зони. При поліартритах вплив на поперекову зону і область шиї, після чого бджоли розподіляються в зонах суглобів. У шийну та поперекову частину, а також у зону лопаток вводять отруту і при лікуванні аритмії.

Апітерапія - широкий спектр продуктів і впливів

Лікування бджолами - це не тільки застосування укусу для допомоги у рятуванні від причин захворювань. В апітерапії застосовуються практично всі продукти бджільництва, що робить її універсальним способом боротьби практично з усіма хворобами. У терапії застосовуються віск, прополіс, квітковий пилок, бджолиний підмор, перга, воскова міль, маточне молочко, трутневий гомогенат. Апітерапевт підбирає оптимальні варіанти для лікування, комбінує їх, доповнює традиційними схемами лікування, масажами. Таким чином, вдається досягти максимального ефекту в найкоротші терміни. 

Рейтинг
Рекомендовані товари
Підписка на новини!