Поради початківцям

Виведення маток

Нині на промислових та любительських пасіках найпоширенішими є два способи виведення маток: шляхом перенесення (щеплення) личинок і за допомогою єнтерського щільника. Виведення маток з перенесенням (щепленням) личинок. Метод виведення маток за допомогою прищеплення личинок передбачає використання для маточного вирощування личинок робочих бджіл молодого віку (найліпше на першу добу після вих ..
Читати повністю

Вибір медогонки для пасіки

Пасічна промисловість продукує велике різномаїття медогонок. Вони відрізняються між собою матеріалом, з якого виготовлені, кількістю та розміщенням у них рамок (хордіальні чи радіальні), а також приводом (ручний чи електричний). Для невеликої пасіки (до 20 сімей) можна придбати 3-рамкову медогонку з необоротними касетами з ручним приводом (МО3). Така медогонка має невеликі габаритні розміри ..
Читати повністю

Розпечатування медових рамок

Якщо пасіка стаціонарна, то для розпечатування та відкачування рамок обладнують спеціальне приміщення, де має бути необхідний реманент для розпечатування, медогонка та вода, щоб змити руки від меду.  На кочовій пасіці для цього відводять окрему палатку. Її варто розмістити в тіні дерев, тоді пекуче літнє сонце менше дошкулятиме пасічнику під час роботи. Рамки можна розпечатува ..
Читати повністю

Відбирання медових рамок для відкачування

Нектар, який бджоли приносять у вулик і складають у комірки, має водність 60–80%. Принесений нектар має у собі пилкові зерна, які містять ензими (дріжджові грибки). Для дозрівання нектару і перетворення його у мед, бджоли збагачують його своїми ферментами і шляхом кількаразового перенесення його в інші комірки шляхом і вентиляції доводять його водність до 20%. При такій водності ензими вже не з ..
Читати повністю

Підготовка сімей до медозбору у вулику-лежаку

У вулику-лежаку, на відміну від корпусного вулика, гнізда розширюють по горизонталі. Якщо не використовувати у цих вуликах горизонтальних решіток чи ізоляторів маток, то матка червитиме на всіх вільних рамках. При помірному чи слабкому медозборі ми не зможемо відібрати з такого вулика рамки на відкачування, бо на медових рамках буде відкритий і закритий розплід. Рамки з закритим розплодом ще мо ..
Читати повністю

Підготовка сімей до медозбору в корпусному вулику

10-рамкові корпусні вулики на даданівську рамку. Перед першим товарним медозбором сім’ї у такому вулику займають один або два корпуси. Для отримання товарного меду зверху на нижні (гніздові) корпуси ставлять надставки (магазини). Якщо очікується рясний взяток, то корпус під магазин ставлять на гніздову рамку (435х300 мм) (рис. 1), а якщо помірний чи слабкий – то на піврамку (435х145 мм). Мі ..
Читати повністю

Подальше розширення бджолосімей

Під час подальшого огляду сімей, сформованих з пакетів, варто розширювати гнізда. Для цього можна підставляти додаткові відбудовані рамки або рамки з вощиною. Звичайно, що коли людина тільки починає займатися бджільництвом, то вона не має відбудованих рамок, тому гнізда розширює тільки рамками з вощиною. Серед пасічників побутує помилкова думка, що розширення гнізда рамками з вощиною з ..
Читати повністю

Купівля пакетів бджіл

В Україні зазвичай продають 4-рамкові пакети бджіл. Класичний бджолопакет складається з трьох рамок із закритим розплодом та одної кормової.  У ньому також повинна бути плідна матка. Зараз, як і раніше, немає проблем купити чи замовити бджолопакети, адже пропозиція є велика. Достатньо погортати спеціалізовані журнали з бджільництва чи інші газети з оголошеннями або заглянути ..
Читати повністю

Ловля роїв

Найдешевший спосіб завести пасіку – це ловля роїв. Для цього виготовляють спеціальні пастки.    Це звичайний дерев’яний ящик, обладнаний великим льотком (наприклад круглим,діаметром близько 40 мм), зі знімною глухою кришкою, подібний на переносний ящик. У цей ящик-пастку вставляють 3–4 відбудовані щільники. Пастку закріплюють на гілках дерев, бажано на узліссі. Щоб зробити її ..
Читати повністю

Підготовка рамок для вулика

  Визначаючись з типом вулика перед купівлею бджолосімей чи бджолопакетів, варто підготувати рамки. У пасічних магазинах продають готові заготовки рамок, які потрібно лише збити (UL001). Можна придбати і збиті рамки (UL001В), і з натягнутим дротом, і навіть навощені. Проте це впливає на вартість рамки. Дешевше купувати заготовки рамок та самому їх збивати. Для кріплення ..
Читати повністю

Підписка на новини!