Советы начинающим

Советы начинающим

Вывод маток

Нині s на промислових та любительських пасіках найпоширенішими є два способи виведення маток: шляхом перенесення (щеплення) личинок і за допомогою єнтерського щільника. Виведення маток з перенесенням (щепленням) личинок. Метод виведення маток за допомогою прищеплення личинок передбачає використання для маточного вирощування личинок робочих бджіл молодого віку (найліпше на першу ..
Вся статья

Выбор медогонки для пасеки

Пасічна промисловість продукує велике різномаїття медогонок. Вони відрізняються між собою матеріалом, з якого виготовлені, кількістю та розміщенням у них рамок (хордіальні чи радіальні), а також приводом (ручний чи електричний). Для невеликої пасіки (до 20 сімей) можна придбати 3-рамкову медогонку з необоротними касетами з ручним приводом (МО3). Така медогонка має невеликі габар ..
Вся статья

Распечатывания медовых рамок

Якщо пасіка стаціонарна, то для розпечатування та відкачування рамок обладнують спеціальне приміщення, де має бути необхідний реманент для розпечатування, медогонка та вода, щоб змити руки від меду.  На кочовій пасіці для цього відводять окрему палатку. Її варто розмістити в тіні дерев, тоді пекуче літнє сонце менше дошкулятиме пасічнику під час роботи. Рамки можна р ..
Вся статья

Отбор медовых рамок для откачки

Нектар, який бджоли приносять у вулик і складають у комірки, має водність 60–80%. Принесений нектар має у собі пилкові зерна, які містять ензими (дріжджові грибки). Для дозрівання нектару і перетворення його у мед, бджоли збагачують його своїми ферментами і шляхом кількаразового перенесення його в інші комірки шляхом і вентиляції доводять його водність до 20%. При такій водності енз ..
Вся статья

Підписка на новини!