Список статей

Список статей

Курсы практического пчеловодства

1. Формируются группы на платные курсы пчеловодов по следующей тематике:Биология пчелиной семьи (стадии развития особей пчелиной семьи, гнездо пчел, восковые постройки).2. Создание пасеки (медоносная база; место под пасеку – пасечный точек, законодательные нормы).3. Ульи и инвентарь (конструкции, преимущества и недостатки разных ульев, защитная одежда, пчеловодный инвентарь).4. Стационарное и коче ..
Вся статья

Фірма Lyson святкує 20 років

Фірма Lyson – найбільший виробник бджолярського обладнання та реманенту у Польщі та один з найбільших виробників у Європі та світі.  У цьому році, з нагоди 20-річчя, фірма переїхала на нову садибу у Клєчі Дольній, де на одній території розташовані торговий центр, офісні, виробничі та складські приміщення. На даний час у фірмі Lyson працює 150 чоловік.Продукція фірми – найрізноманітн ..
Вся статья

Май - лучшее время для формирования отводков

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №5 за 2013 рік.Сайт: bjolar.com.ua/ З початком активного сезону перед пасічниками зазвичай постає завдання відновлення чисельності пасіки та виправлення невдало перезимувалих сімей. Про те, яким чином це можна зробити, зокрема було опубліковано в журналі «Бджоляр» №0 за 2012 рік у статті наших німецьких колег «Створення нових сімей шляхом поді ..
Вся статья

Из опыта вывода маток

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №2 за 2013 рік.Сайт: bjolar.com.ua/Вадим Григорович Круглов з м. Волочиська Хмельницької області утримує пасіку у 300 бджолосімей і вже понад двадцять років займається виведенням маток, отож у цій справі має чималий досвід. Він досконало відпрацював свою досить цікаву та ефективну методику формування сімей-виховательок, виведення маток, створення н ..
Вся статья

Опыт вывода маток на пасеке Лубенцам

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №6 за 2013 рік. Сайт: bjolar.com.ua/Віталій та Тетяна Лубенці з міста Карлівка на Полтавщині утримують свою 120-сімейну пасіку у багатокорпусних вуликах на рутівську (435х230 мм) рамку. Крім виробництва меду, на пасіці займаються виведенням маток та реалізацією бджолопакетів.Конструкція вуликів. Спочатку свою пасіку подружжя Лубенців утримувал ..
Вся статья

Одноколесная пчеловодная тележка Виталия Лубенця

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №7 за 2013 рік Сайт: bjolar.com.ua/Про те, що на пасіці бажано мати візок для перевезення вуликів чи ящиків з рамками, мабуть, не буде сперечатися ніхто. Якщо ж пасіка чимала і до того ж кочова, а на зиму вулики з бджолами заносять у приміщення, то простий і зручний візок просто необхідний. Такий візок успішно замінює щонайменше одного помічника.Пр ..
Вся статья

Донный пыльцеуловитель Анатолия Подризана

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №8 за 2013 рік.Сайт: bjolar.com.ua/Зростання попиту на квітковий пилок (бджолине обніжжя) природно пожвавлює інтерес до обладнання для його збирання. Найпростішими та найдешевшими є навісні пилковловлювачі, але зібраний у них пилок вразливий до вологи, тому відбирати його з лотків потрібно щодня. Перед раптовим дощем бджоли скупчуються на пилковлов ..
Вся статья

Экологические методы борьбы с варроатозом

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №9 за 2013 рік. Сайт: bjolar.com.ua/Вароатоз бджіл викликає кліщ Varoa destructor. У Європі ця хвороба поширилася у 1980–1985 роках. Самки кліща, паразитуючи на дорослих бджолах, спричиняють їхнє ослаблення, що у свою чергу негативно відбивається на моториці бджіл. В уражених кліщем сім’ях знижується льотна діяльність і, відповідно, зменшуєтьс ..
Вся статья

Пчеловодство в ульях-лежаках

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №10 за 2013 рік.  Сайт: bjolar.com.ua/На своїй пасіці використовую вулики-лежаки на 20 і більше рамок. Гнізда сімей у таких вуликах розділені вертикальною роздільною решіткою на дві частини – гніздову та медову (магазин) (фото 1). Надставки у таких вуликах не використовую, проте дуже рідко, за потреби, таки розміщую надставки, але тільки над м ..
Вся статья

Основные аспекты подготовки пчел к зимовке

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №10 за 2013 рік Сайт: bjolar.com.uaОсновні вимоги до успішної зимівлі бджолосімей досить точно сформулював ще Л. Лангстрот, відзначивши такі фактори впливу, як сила сім’ї, запаси корму, доступ бджіл від одного щільника до іншого, вентиляція гнізда, захист вуликів від вітру. Вивчаючи будову зимового клуба, причини зимових втрат та принципи зимівлі б ..
Вся статья

Підписка на новини!