Енциклопедія

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Польові досліди

Як правило, обприскування отрутохімікатами заподіює бджолам менше шкоди, ніж обпилювання ними. Крім того, при обпилюванні отрути розносяться вітром на сусідні поля, і, таким чином, значно розширюється зона, небезпечна для комах-запилювачів. Спостереження показали, що ДДТ завдає помітної шкоди сім'ям бджіл, якщо отруту застосовують перед цвітінням люцерни. Повторні обробки однієї і тієї ж ку ..
Вся стаття

Зберігання відцентрового меду

Майже всі види меду кристалізуються. Якщо мед не був підданий нагріванню, він може забродити після кристалізації. Щоб не допустити бродіння кристалізованого меду, проф. X.Ф.Уілсон рекомендує зберігати мед при температурах не вище 10-13°. При 16° мед може швидше забродити, ніж при більш високій температурі. Кристалізація будь-якого меду йде дуже повільно при 24°. Якщо температура становить 27°, ..
Вся стаття

Тара для зберігання відцентрового меду

З медогонки за допомогою насоса або самопливом мед направляють в фільтр, а потім у великий бак або бочку (мал. 1). Після того як дрібні частинки воску і сторонні домішки піднімуться на поверхню, мед розливають через нижній кран в квадратні бідони на 27кг або круглі відерця з притертими кришками. Надовго залишати мед у великих баках не рекомендується, так як він поглинає вологу з повітря. Якщо м ..
Вся стаття

Який мед виробляти вигідніше

Який мед виробляти вигідніше - відцентровий або стільниковий? Незабаром після винаходу першого медогонки бджолярі переконалися, що новий метод дозволяє більш ніж подвоїти збір меду на сім'ю, тому що бджолам не потрібно будувати стільники знову. Пізніше була отримана штучна вощина. Багато хто припускав, що застосування цієї вощини буде таким же вигідним, як використання порожніх стільників. Тепе ..
Вся стаття

Бавовниковий мед

Бавовниковий мед дуже світлого кольору. При дозріванні він набуває приємний колір і може цілком порівнюватися з кращими сортами меду з інших рослин. Свіжозібраний мед має характерний присмак соку самої рослини. Під час рясного збору на пасіці стоїть запах, який виходить при розтиранні листя бавовнику. В деякі роки багато бджіл гине від миш'якових препаратів, які розпилюються з літаків для з ..
Вся стаття

Медопродуктивність бавовнику

Медопродуктивність бавовнику залежить від ряду факторів, але головну роль відіграють ґрунтові умови. Мало нектару рослини виділяють на легких чорноземних ґрунтах. Збір нектару починається в червні і закінчується після перших заморозків. У деяких місцевостях часто після першого заморозків встановлюється гарна погода, і бджоли ще 2 тижні літають на посіви і сильно збільшують медозбір. ..
Вся стаття

Видалення каламуті з меду

Видалення каламуті з меду, розлитого в банки. У розлитому після очищення меді все ще нерідко зберігається деяка муть, обумовлена ​​наявністю дрібних повітряних бульбашок. Це помутніння, або молочний відтінок, можна видалити, поставивши банки зі слабо загвинченими кришками на кілька днів на сонці. Після цього кришки добре загвинчують. При холодній погоді банки з медом поміщають в кімнату з т ..
Вся стаття

Застосування вакуумного насоса для видалення повітряних бульбашок

При великому масштабі виробництва часто використовують вакуумний насос. Повітряні бульбашки в гарячому меді (не вище 71°), що знаходиться в міцному чані під вакуумом, піднімаються на поверхню протягом 30-60 хвилин. Проціджений мед після швидкого видалення дрібних повітряних бульбашок стає прозорим і блискучим. ..
Вся стаття

Швидкий спосіб фільтрування меду

X.С.Пейн і Р.Е.Лотроп в 1934 і 1935рр. розробили набагато більш досконалий спосіб очищення меду, ніж описані вище. Він полягає в ретельному змішуванні невеликої порції нейтральної діатомової (інфузорної) землі у вигляді порошку з медом. Суміш пропускають через металевий змійовик, занурений у воду, температура якого підтримується на рівні 60-70°. Ні деревного вугілля, ні бентоніту в якості фільт ..
Вся стаття

Вулики з подвійними стінками, або утеплені вулики

Всі досі описані вулики можна назвати одностінними. На малюнку 14 зображено двостінний вулик. Простір між стінками цього вулика заповнюють яким-небудь пористим матеріалом, наприклад, сухим листям або сіном. Дрібні стружки або тирсу застосовувати не можна, так як вони поглинають вологу та промерзають. Гніздовий корпус вулика Бакая складається з зовнішньої стінки завтовшки 22 мм і внутрішньої ..
Вся стаття

Підписка на новини!