Статті та інструкції

Як знайти матку в вулику?

Матка є королевою та матір’ю майже всіх чи всіх бджіл у родині (залежно від того, як довго вона вже є маткою). Пошук матки може бути необхідний у різних випадках: Вилов з метою нанесення мітки (кольорового маркування спеціальною фарбою чи маркером) та візуального огляду; Вилов для заміни; Для запобігання роїнню; Для тимчасової ізоляції (найбільш часто – для елімінації кладки яєць в період міжс ..
Читати повністю

Курси практичного бджільництва

Формуються групи на платні курси бджолярів за такою тематикою:1. Біологія бджолиної сім’ї (стадії розвитку особин бджолиної сім’ї, гніздо бджіл, воскові будівлі).2. Створення пасіки (медоносна база, місце під пасіку – пасічний точок; законодавчі норми).3. Вулики та реманент (конструкції, переваги та недоліки різних вуликів, захисний одяг; пасічний реманент).4. Стаціонарне та кочове бджільництво.5. ..
Читати повністю

Фірма Lyson святкує 20 років

Фірма Lyson – найбільший виробник бджолярського обладнання та реманенту у Польщі та один з найбільших виробників у Європі та світі.  У цьому році, з нагоди 20-річчя, фірма переїхала на нову садибу у Клєчі Дольній, де на одній території розташовані торговий центр, офісні, виробничі та складські приміщення. На даний час у фірмі Lyson працює 150 чоловік.Продукція фірми – найрізноманітн ..
Читати повністю

Травень – найкраща пора для формування відводків

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №5 за 2013 рік.Сайт: bjolar.com.ua/ З початком активного сезону перед пасічниками зазвичай постає завдання відновлення чисельності пасіки та виправлення невдало перезимувалих сімей. Про те, яким чином це можна зробити, зокрема було опубліковано в журналі «Бджоляр» №0 за 2012 рік у статті наших німецьких колег «Створення нових сімей шляхом поді ..
Читати повністю

З досвіду виведення маток

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №2 за 2013 рік.Сайт: bjolar.com.ua/Вадим Григорович Круглов з м. Волочиська Хмельницької області утримує пасіку у 300 бджолосімей і вже понад двадцять років займається виведенням маток, отож у цій справі має чималий досвід. Він досконало відпрацював свою досить цікаву та ефективну методику формування сімей-виховательок, виведення маток, створення н ..
Читати повністю

Досвід виведення маток на пасіці Лубенців

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №6 за 2013 рік. Сайт: bjolar.com.ua/Віталій та Тетяна Лубенці з міста Карлівка на Полтавщині утримують свою 120-сімейну пасіку у багатокорпусних вуликах на рутівську (435х230 мм) рамку. Крім виробництва меду, на пасіці займаються виведенням маток та реалізацією бджолопакетів.Конструкція вуликів. Спочатку свою пасіку подружжя Лубенців утримувал ..
Читати повністю

Одноколісний пасічний візок Віталія Лубенця

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №7 за 2013 рік Сайт: bjolar.com.ua/Про те, що на пасіці бажано мати візок для перевезення вуликів чи ящиків з рамками, мабуть, не буде сперечатися ніхто. Якщо ж пасіка чимала і до того ж кочова, а на зиму вулики з бджолами заносять у приміщення, то простий і зручний візок просто необхідний. Такий візок успішно замінює щонайменше одного помічника.Пр ..
Читати повністю

Донний пилковловлювач Анатолія Подрізана

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №8 за 2013 рік.Сайт: bjolar.com.ua/Зростання попиту на квітковий пилок (бджолине обніжжя) природно пожвавлює інтерес до обладнання для його збирання. Найпростішими та найдешевшими є навісні пилковловлювачі, але зібраний у них пилок вразливий до вологи, тому відбирати його з лотків потрібно щодня. Перед раптовим дощем бджоли скупчуються на пилковлов ..
Читати повністю

Екологічні методи боротьби з вароатозом

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №9 за 2013 рік. Сайт: bjolar.com.ua/Вароатоз бджіл викликає кліщ Varoa destructor. У Європі ця хвороба поширилася у 1980–1985 роках. Самки кліща, паразитуючи на дорослих бджолах, спричиняють їхнє ослаблення, що у свою чергу негативно відбивається на моториці бджіл. В уражених кліщем сім’ях знижується льотна діяльність і, відповідно, зменшуєтьс ..
Читати повністю

Бджолярство у вуликах-лежаках

Стаття опублікована у журналі «Бджоляр» №10 за 2013 рік.  Сайт: bjolar.com.ua/На своїй пасіці використовую вулики-лежаки на 20 і більше рамок. Гнізда сімей у таких вуликах розділені вертикальною роздільною решіткою на дві частини – гніздову та медову (магазин) (фото 1). Надставки у таких вуликах не використовую, проте дуже рідко, за потреби, таки розміщую надставки, але тільки над м ..
Читати повністю

Підписка на новини!